Bieganie

Bieganie w ostatnich latach stało się bardzo popularną formą aktywności fizycznej. Coraz częściej można zauważyć ludzi biegających zarówno po lesie jak i w mieście. Ten rodzaj aktywności fizycznej niesie za sobą wiele zalet zgodnie z zasadą ruch to zdrowie. Oczywiście do każdej aktywności trzeba podchodzić rozsądnie i stopniowo ją rozwijać tak aby nie zniechęcić się po pierwszym treningu.

Bieganie to przede wszystkim wzmocnienie układu krwionośnego i odpornościowego oraz redukcja złego cholesterolu, co niewątpliwie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie a wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch. Wszelka aktywność fizyczna w odpowiedniej dawce wpływa na wydzielanie się endorfiny czyli hormonu szczęścia dlatego też w pewnym uproszczeniu możemy mówić o czymś takim jak uzależnienie od aktywności fizycznej, w tym wypadku uzależnieniu od biegania. Endorfiny to forma nagrody za naszą aktywność.

Bieganie obniża poziom stresu, odmładza wspomagając produkcję hormonu wzrostu i poprawia ogólną sprawność fizyczną i to już w relatywnie krótkim czasie.